Shtatzënia

Këtu ju mund t'i shkëmbeni brengat dhe përvojat tuaja rreth shtatzënisë

Komentet

Beba-ks - 19/04/2019 - 08:21

Pershendetje Ambra, Fillimisht duhet te lajmerohesh ne QMG -Qendra per Mireqenien e Gruas. Besoj qe aty do te mirepritesh nga stafi profesional te cilet ne vizite e siper do te mundohen te te ofrojne te gjitha sherbimet e nevojshme per gjendjen tuaj. Ne rast se duhet nje mendim apo intervenim tjeter, atehere do te udhezohesh qe vizitat e tjera t'i besh ne Kliniken Obstetrike Gjinekologjike ne Prishtine. Ju lutem mos e humbni besimin ne mjekesi sepse me te veretet kemi mjeke te specializuar dhe me pervoje te mire. Bej durim dhe vazhdo tutje me vizitat mjekesore per te ardhur ne nje perfundim dhe zgjidhje sa me te denje.

Ambra malltezi - 18/04/2019 - 12:03

Kam pasur dy aborte kirugjikale rallazi ne dy vite te fundit. Para dy ditesh bera pastrimin dhe ndihem e rene moralisht dhe pa shprese per te gjetur nje zgjidhje ne spitalet tona se cdo gje ka marre fund dhe mjeket duan para qe te flasin njesoj si makina qe don nafte te ece se nuk te japin nje zgjidhje nje shprese che un tani nuk di se cfare duhet te bej dhe ku te drejtohem se edhe PSE shkova per para se te tentoja nje tjeter shtatzani me than cdo gje ne rregull dhe kur ndodhi serish ngren supet perpjet Duke dal vet te lare e Duke thene qe nuk e kane ata ne dor. Ndoshta ju se keni ndor se cdo gje vjen nga zoti por ju keni ne dore te na ofroni nje zgjidhje nje mundesi per te gjetur se ku calon dhe cfare zgjidhje ka qe mos te perseritet dy her e njejta gje. Sepse kur te ndodh nje her ti ndjehesh keq por shpreson se heren tjeter me ndihmen e mjekeve ti mund tia dalesh por kur te ndodh serish cdo shprese venitet dhe ti e humb besimin dhe ideja per ta ri provuar humbet krejtsisht sepse nuk mundesh dot me se dem qe perjeton emocinalisht eshte shum her me i madh se ai fizik. Sot un ndihem e pashpres per te gjetur nje zgjidhje sepse frika se cdo gje mund te perseritet e mund deshiren e madhe qe nje femer ka ate te te qenit nenen.

Ambra malltezi - 18/04/2019 - 12:02

Kam pasur dy aborte kirugjikale rallazi ne dy vite te fundit. Para dy ditesh bera pastrimin dhe ndihem e rene moralisht dhe pa shprese per te gjetur nje zgjidhje ne spitalet tona se cdo gje ka marre fund dhe mjeket duan para qe te flasin njesoj si makina qe don nafte te ece se nuk te japin nje zgjidhje nje shprese che un tani nuk di se cfare duhet te bej dhe ku te drejtohem se edhe PSE shkova per para se te tentoja nje tjeter shtatzani me than cdo gje ne rregull dhe kur ndodhi serish ngren supet perpjet Duke dal vet te lare e Duke thene qe nuk e kane ata ne dor. Ndoshta ju se keni ndor se cdo gje vjen nga zoti por ju keni ne dore te na ofroni nje zgjidhje nje mundesi per te gjetur se ku calon dhe cfare zgjidhje ka qe mos te perseritet dy her e njejta gje. Sepse kur te ndodh nje her ti ndjehesh keq por shpreson se heren tjeter me ndihmen e mjekeve ti mund tia dalesh por kur te ndodh serish cdo shprese venitet dhe ti e humb besimin dhe ideja per ta ri provuar humbet krejtsisht sepse nuk mundesh dot me se dem qe perjeton emocinalisht eshte shum her me i madh se ai fizik. Sot un ndihem e pashpres per te gjetur nje zgjidhje sepse frika se cdo gje mund te perseritet e mund deshiren e madhe qe nje femer ka ate te te qenit nenen.

Nexha - 17/08/2017 - 13:00

Edhe une para se me lind kom pas dhimbje ne shpine e ne bark. Po kom pas edhe force shume, garant shume shpejt ki me lind. Lindje te lehte

Besarta - 11/08/2017 - 09:42

Pershendetje, jam ne jave 36+4 kam disa dhimbje te lehta ne shpine dhe ne fund te barkit ,gjithashtu barki me eshte forcuar shume ne te gjitha anet ,nuk ndjej lodhje perkundrazi me leht se dite tjera ,a mendoni qe jan shenja lindjeje ? Ju faleminderit.

Jetmire - 08/06/2017 - 10:12

Une e di qe jashte edhe nese ke linde me operacion prap mundesh me lind normal, e ketu te na jo nuk mundesh.

Lira - 07/06/2017 - 12:06

Jam shtatzene ne femijen e dyte. Lindjen e pare e kam pasur me prerje cezariane mirepo kam pasur shume dhembje pas operacionit dhe nuk jam e interesuar ti perjetoj prap. Pyetja ime eshte sa kam mundesi te kem nje lindje normale? Flm

Jehona - 07/06/2017 - 10:17

Kur kthehet femija mbare per lindje, ne cilen jave ose muje?

Beba-ks - 26/05/2017 - 09:16

Pershendetje Pozita e bebes me koke larte eshte arsye me lind me prerje Cezariane, nuk eshte asgje shqetesuese, ne fakt eshte me e sigurte per ju dhe per femiun tuaj te lindni me prerje Cezariane sepse kursehet beba nga lendimet te cilat jane te mundshme me shume ne rast se lind normal me poziten te cilen e ka bebja juaj. Dr. Jehona Binishi Hysa Specialiste Obstetre Gjinekologe Shendet dhe dashuri! Beba-ks

Anonim - 26/05/2017 - 09:14

Jamm njaven e 34 kom qen nkontroll mjekja mtha femia eshte kthy mbrapsht dmth mdohet nderhyrje cezariane a osht e rrezikshme jom me stres

Komento